Co Musisz Widzieć o Akumulatorze w Rowerze Elektrycznym

Co Musisz Widzieć o Akumulatorze w Rowerze Elektrycznym

W Tern stawiamy bezpieczeństwo klientów na pierwszym miejscu i montujemy wyłącznie systemy akumulatorów do rowerów elektrycznych z najbardziej zaawansowną technologią i rygorystycznymi testami.

W obliczu pogłębiającego się kryzysu klimatycznego coraz więcej osób korzysta ze zrównoważonych środków transportu, takich jak rowery elektryczne i elektryczne rowery cargo. Łatwo zrozumieć, dlaczego. Biorąc pod uwagę zalety rowerów elektrycznych - od oszczędności po unikanie korów. Obecni i potencjalni użytkownicy muszą zrozumieć, że nie wszystkie rowery elektryczne są produkowane zgodnie z tymi samymi standardami.  

Niskiej jakości, nieprzetestowane i niecertyfikowane rowery elektryczne były w nagłówkach kilku negatywnych wiadomości o zagrożeniach związanych z akumulatorami.  

Tern uważa, że rowerzyści nie powinni martwić się, że ich rower elektryczny stanie w płomieniach podczas jazdy. Dlatego nasz zespół ds. rozwoju produktów stosuje dodatkowe środki ostrożności, takie jak używanie wyłącznie wysokiej jakości baterii wyprodukowanych przy użyciu zaawansowanej technologii oraz rygorystyczne testowanie wszystkich naszych systemów. W Tern priorytetowo traktujemy bezpieczeństwo klienta, żeby jazda na rowerze elektrycznym była bezproblemowa i przyjemna.

Akumulatory do rowerów elektrycznych muszą być bezpieczne i niezawodne

Jeśli jesteś jedną z wielu osób, które zdecydowały się zamienić samochód na rower elektryczny, prawdopodobnie wiesz ile czasu spędzasz Ty i rodzina na rowerze. Może używasz go do codziennych spraw lub wożenia dzieci do szkoły. Akumulator możesz przechowywać i ładować w domu lub garażu. 

Biorąc pod uwagę bliskość, rowerzyści powinni mieć pewność, że ich akumulatory są bezpieczne w każdej sytuacji. Jakie potencjalne niebezpieczeństwo wiąże się z jazdą na rowerach elektrycznych?

W większości rowerów elektrycznych stosowane są akumulatory litowo-jonowe, ale wiele z niech nie zostało przetestowanych

Większość produkowanych obecnie pojazdów elektrycznych wykorzystuje akumulatory litowo-jonowe. Ze względu na dużą gęstość mocy akumulatory są wydajne, kompaktowe i niezawodne. 

W porównaniu z tańszymi akumulatorami kwasowo-ołowiowymi akumulatory litowo-jonowe są również bardziej ekologiczne, ponieważ są czystsze w produkcji, mają dłuższy cykl żywotności i są łatwiejsze w utylizacji.

Jednak cechy które sprawiają, że akumulatory litowo-jonowe są tak energooszczędne, powodują również, że są wysoce łatwopalne w niewłaściwych warunkach, co może powodować poważne zagrożenie bezpieczeństwa. 

Baterie litowe mają tendencję do przegrzewania się i mogą być niebezpieczne jeśli są niewłaściwie używane lub jeśli nie są rygorystycznie testowane i certyfikowane. Włąsnie dlatego Tern produkuje wszystkie rowery elektryczne z systemami akumulatorów Bosch eBike , które są certyfikowane zgodnie z normą UL 2849 - najwyższym standardem dla systemów do rowerów elektrycznych.

Norma bezpieczeństwa UL 2849 to złoty standard dla skumulatorów do rowerów elektrycznych

Norma UL 2849 to dobrowolna norma bezpieczeństwa akumulatorów do rowerów elektrycznych, która wymaga surowych testów aby zapobiec wypadkom związanym z zagrożeniami elektrycznymi, mechanicznymi i pożarowymi. Norma obejmuje więcej niż tylko akumulator - ocenia również bezpieczeństwo całego systemu napedowego. 

Jednak nie wszystkie rowery elektryczne dostępne na rynku spełniają te normy bezpieczeństwa. Certyfikacja systemów napędowych w rowerach elektrycznych zgodna z UL 2849 nie jest prawnie wymagana. Testowanie jest drogie, dlatego producenci często stosują tańsze, nieprzetestowane układy elektryczne lub decydują się na testowanie tylko akumulatora, z nie całego systemu.

Nasze wszechstronne systemy do rowerów elektrycznych są rygorystycznie testowane, ale zapewnić bezpieczeństwo

W Tern produkujemy wyłącznie rowery elektryczne przy użyciu przetestowanych akumulatorów i systemów napędowych. Współpracujemy z firmą Bosch, której filozofia jest całkowicie zgodna z naszą. Układ elektryczny akumulatorów firmy Bosch jest jednym z niewielu systemów na rnku rowerów elektrycznych który posiada certyfikat bezpieczeństwa UL 2849 - któy jest całkowicie dobrowolny.

Bosch opracował kompleksowy system akumulatorów eBike, który działa bezproblemowo zgodnie z dobrowolną certyfikacją UL 2849. Zgodność zapewniają zewnętrzni kontrolerzy, którzy przeprowadzają kontrole produktów Bosch w fabrykach na całym świecie. 

Oznacza to, że wszystkie systemy rowerów elektrycznych Tern łącznie z napędem (silnik, czujniki) akumulator, ładowarka, okablowanie i wyświetlacz zostały rygorystycznie przetestowane pod kątem bezpieczeństwa. Tern zobowiązuje się do współpracy z firmami i dostawcami, którzy pomagają zapewnić bezpieczeństwo każdego systemu w rowerach elektrycznych.

Nasze akumulatory posiadają najnowsze technologie, ale bezpieczeństwo było maksymalne

Firma Bosch certyfikuje wszystkie swoje systemy eBike zgodnie z dobrowolną normą bezpieczeństwa UL2849. Bosch nie testuje tylko akumulatorów - testuje cały "inteligentny" układ elektryczny. Wszystkie akumulatory do rowerów elektrycznych wymagają systemu zarządzania akumulatorami BMS. Akumulatory litowo-jonowe Bosch mają inteligentny system BMS, który chroni ogniwa przed przegrzaniem i wykrywa inne błędy takie jak przeciążenie i nadmierne rozładowanie akumulatora. Inteligentny BMS nie tylko poprawia bezpieczeństwo, ale również wydłuża cykl życia baterii. 

Kiedy żywotność akumulatora się kończy, można go poddać recyklingowi. Np. w procesach recyklingu stosowanych przez niemieckie rozwiąznie GRS ponad 80% cennych surowców można odzyskać i ponownie wykorzystać.

Poza inteligentnym systemem Bosch BMS także poszczególne ogniwa w akumulatorze są chronione. Izolacja elektryczna każdego ogniwa zapobiega reakcjom między ogniwami wynikającym ze zwiększonego przepływu prądu. Mechaniczna izolacja każdego ogniwa - za pomocą stalowej osłony umieszczonej w ognioodpornej obudowie z tworzywa sztucznego - chroni przed pożarem. Bateria są również uszczelnione, żeby chronić je przed uszkodzeniem przez wodę. 

Akumulatory z inteligentnym systemem są produkowane na liniach z wyższym poziomem automatyzacji w zakładach produkcyjnych co zmniejsza ryzyko błędów montażowych. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl