Dlaczego składak?

O WYŻSZOŚCI SKŁADAKA NAD ZWYKŁYM ROWEREM,
CZYLI DLACZEGO WARTO KUPIĆ ROWER SKŁADANY.

W skrótowej formie przedstawiamy Państwu przykłady praktycznych zastosowań rowerów składanych, które spełniając te same funkcje co tradycyjne bicykle, dodatkowo posiadają możliwość błyskawicznego złożenia do dużo mniejszych rozmiarów. Ta wyjątkowa cecha sprawiła, że składaki stały się praktycznym środkiem transportu milionów fanów na całym świecie.



 


 

1. PRZECHOWANIE
Kupując rower nie zawsze planujemy gdzie będziemy go przechowywać. Kłopot pojawia się dopiero, gdy jedynym bezpiecznym miejscem okazuje się nasze mieszkanie. Wstawienie jednego roweru zazwyczaj nie stanowi dużego problemu, gorzej, gdy jest ich kilka. W takim przypadku właściwym rozwiązaniem jest zakupienie rowerów składanych, których znacznie mniejsze rozmiary pozwalają na dużą oszczędność powierzchni. Po złożeniu zmieszczą się nawet w szafie, pod łóżkiem lub za zasłonką.


 

 

2. WYCHODZENIE Z ROWEREM
Zabierając z mieszkania rower mamy często problem z transportem windą lub znoszeniem go po schodach. Składak ułatwia nam to w znacznym stopniu. Po prostu złożony lekki rower możemy złapać za siodełko i bez trudu wynieść na zewnątrz lub zmieścić w windzie. Można też skorzystać ze specjalnej torby, która chroni rower od kurzu w czasie przechowywania i transportu.


 

 

3. ZAKUPY, KAWIARNIA
Na co dzień korzystamy z roweru jeżdżąc na spacery. Składany rower daje nam dużo większą swobodę. Jeśli chcemy wejść do sklepu lub usiąść w kawiarni, nie musimy zostawiać go przed drzwiami z obawą czy jeszcze tam będzie po naszym powrocie. Wystarczy 15 sekund by złożyć i postawić go w bezpiecznym miejscu wewnątrz.


 

 

4. WYCIECZKA ZA MIASTO
Niedzielna rodzinna wycieczka rowerowa do parku lub za Miasto na tradycyjnych rowerach jest nie lada wyzwaniem. Trzeba tam przecież dojechać zatłoczonymi i niebezpiecznymi Ulicami miasta. Z dziećmi jest to niemal niewykonalne. Z rowerami składanymi po prostu dojeżdżamy na miejsce rekreacji autobusem a gdy zaskoczy nas deszcz możemy wrócić nawet taksówką.


 

 

5. DOJAZD DO PRACY: ROWER - KOMUNIKACJA - ROWER
Składak daje nam zupełnie nową możliwość dojazdu do pracy. Możemy nim dojechać do metra lub innego środka komunikacji. Złożyć, zabrać ze sobą by później kontynuować jazdę aż do biura, gdzie na pewno nie będzie problemu z przechowaniem. Oczywiście to samo dotyczy dojazdu do szkoły i na uczelnię.


 

 

6. PRZEWOŻENIE SAMOCHODEM
Rowery zabieramy samochodem na wycieczki weekendowe i na wczasy. Trzeba je jednak umocować na zakupionym specjalnym bagażniku, co nie jest łatwym zajęciem. W czasie jazdy ciągle pamiętamy o "garbie" na dachu, jadąc wolniej i mniej ekonomicznie. Nie zapominamy też o pilnowaniu ich w czasie przerw w podróży. Zdejmując rowery z auta przed użyciem wycieramy z rozgniecionych much a jeśli padał deszcz z błota. Od wszystkich tych problemów uwalniają nas rowery składane. Wkładamy je do bagażnika, za przednie siedzenia lub do dachowego boksu i jedziemy.


 

 

7. KEMPING, JACHT
W turystyce karawaningowej i wodnej składaki są bezkonkurencyjnym podręcznym środkiem transportu. Mieszczą się bez problemu w przyczepie kempingowej i jachcie. To duża wygoda zostawiając auto na campingu móc zwiedzać miasto rowerem, lub dopływając do portu pojechać nim po zakupy.


 

 

8. WAKACJE 
Podróżując pociągiem lub samolotem mamy problem z zabraniem roweru. I tym razem rozwiązaniem jest składak, który w specjalnej walizce jest zwykłym bagażem. Dzięki niemu na miejscu wakacji dużo więcej zwiedzimy i będziemy czuć się wolnymi.


 

 

9. HOTEL, WYPOŻYCZALNIA
Przebywając turystycznie lub służbowo w hotelu w centrum miasta, warto skorzystać z wypożyczalni rowerów. Rowerem dużo więcej zobaczymy w nieznanym mieście. Jeśli wypożyczymy składaka, będziemy mieli dużo więcej swobody niż z rowerem tradycyjnym. Bez problemu możemy wtedy wchodzić do muzeów, kawiarni i sklepów zabierając złożony pojazd ze sobą a gdy poczujemy się zmęczeni, lub zacznie padać deszcz, można wrócić taksówką z rowerem w bagażniku.


 

 

10. PODRĘCZNY POJAZD
Bardzo wygodne jest wożenie małego składaka w bagażniku nawet przez cały sezon. Odstawiając auto do serwisu wyjmujemy rower i jedziemy do biura. Możemy też szybko przemieszczać się w strefie pieszej lub dojeżdżać z parkingu.


 

 

11. AWIONETKA
Coraz więcej pilotów awionetek chwali sobie posiadanie małego składaka na pokładzie. Bardzo pomaga w przemierzaniu dużych obszarów lotnisk i dotarciu na parking do auta.


 

 

12. TIR i AUTOKAR
Dużą wygodą dla kierowców ciężarówek i wycieczkowych autokarów jest składany rower schowany w luku. W miejscu długiego postoju pozwala nie tylko na dojazd do sklepu ale przede wszystkim pomaga w relaksie i utrzymaniu zdrowia i dobrej kondycji fizycznej.


 

 

13. POLICJA, STRAŻ MIEJSKA, POŻARNA i LEŚNA
Składany rower na wyposażeniu radiowozu jest świetnym środkiem podniesienia sprawności patrolu i jego możliwości pościgowych. Tam gdzie nie można już wjechać samochodem, ku zaskoczeniu przeciwnika, można kontynuować pościg specjalnie skonstruowanym składakiem.


 

 

14. WOJSKO
W niektórych współczesnych armiach są oddziały opierające swoją mobilność w zadaniach bojowych na tradycyjnych rowerach. Rowery składane mają jednak dużo więcej zastosowań. Od środka komunikacji wewnątrz jednostek wojskowych, przez podręczny pojazd w bagażniku oficerskiego auta, do wyposażenia desantu powietrznego w celu podniesienia jego szybkości przemieszczania na ziemi.


 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl